Vi opdaterer vores hjemmesidedesign for at forbedre oplevelsen på vores hjemmeside.

Sions Sogns Menighedsråd pr. 1. december 2020

Formand
Hans Ossowicki
Nygårdsvej 46 4. th.
2100 København Ø
Tlf. nr.: 22 84 50 13 / 39 53 60 21
E-mail: hans@vmn.dk

Næstformand
Per Knoblauch​ 
Solvænget 2, 1. tv.
2100 København Ø
Tlf. nr.: 2597 2552
E-mail: per@knoblauch.com

Kirkeværge
Lars Gøtke
Svanevænget 40
2100 København Ø
Tlf.nr.: 29 43 92 44
E-mail: lars.goetke@mail.dk

Kasserer
Knud Palsbro
Heisesgade 4, 2 
2100 København Ø 
Tlf. nr: 2613 3946 
E-mail: knud@palsbro.dk

Kontakperson
Karen Anna V Riis-Pedersen
Svanemøllevej 21
2100 København Ø
2236 4856
E-mail: karenanna@riis-pedersen.com

Gitte Sforzini
Berggreensgade 60
2100 København  Ø
Tlf. nr.: 20 11 02 72
E-mail: gittesforzini@gmail.com

Eva Emborg Bejder
Kuhlausgade 15
2100 København Ø
Tlf. nr: 2361 5501 / 2361 5501
E-mail: eva.bejder@gmail.com

Hanne Mandrup
Strandvejen 65B 3mf
Tlf. nr. : 2218 1942
E-mail: hanne@mandrup.dk

Anne Marie Dige Kroon
Soldalen 10
2100 København Ø
Tlf.nr.: 21 42 18 12
E-mail: kroon2100@gmail.com 

Holger Rønnow Lodahl
Tåsingegade 26 4tv
2100 København Ø
Tlf. nr.: 31422402
Emil: holger.lodahl@mac.com

Byggesagkyndig
Ulrik A. Hovmand

Amerika Plads 14
2100 København Ø
Tel.nr.: 20 97 39 01
E-mail: ulrik@husethovmand.dk

Sognepræst Mette Katrine Grosbøll
Soldalen 19
2100 København Ø
Mobil: 61 14 29 04
E-mail: mkgb@km.dk

Sognepræst Anne Kathrine Giversen
Svanevænget 5
2100 København Ø
Mobil: 20 30 54 74
E-mail: akbg@km.dk

Valgt medarbejderrepræsentant
Johan Sigvard Jensen
Tlf. nr.: 20 83 82 72

Forretningsudvalg
Hans Ossowicki, Per Knoblauch, Eva Bejder, Hanne Mandrup, Anne Kathrine Giversen, Mette Kathrine Grosbøll

Øvrige udvalg
Fondsudvalg: Knud Palsbro, Anne Marie Kroon, Eva Bejder, Holger Lodahl

Aktivitetsudvalg: Anne Kathrine Giversen, Mette Kathrine Grosbøll, Anne Marie Kroon, Holger Lodahl

Byggeudvalg: Hans Ossowicki, Eva Bejder, Mette Kathrine Grosbøll, Per  Knoblauch, Anne Kathrine Giversersen, Lars Gøtke

PR og Kommunikation: Anne Kathrine Giversen, Mette Kathrine Grosbøll, Eva Bejder, Nina Bock Rasmussen

Gudstjenesteudvalg: Mette Kathrine Grosbøll, Anne Kathrine Giversen,  Hanne Mandrup, Holger Lodahl, Karen Anne Riis-Petersen, Gitte Sforzini

 

Arrangementer